Jaki zakupić sprzęt służący do fotografii prasowej?

Każdy fotograf, który zajmuje się fotografią prasową powinien zakupić przede wszystkim trwały i odporny na zniszczenia sprzęt.Fotoreporter, który otrzymuje zlecenia na fotoreportaż relacjonujący istotne wydarzenie polityczne, na przykład zamieszki, musi liczyć się z tym, że danego ujęcia nie da się powtórzyć.Sytuacja zmienia się wtedy na tyle dynamicznie, że o uchwyceniu poruszającego momentu przesądzają najczęściej ułamki sekund.

Obiektyw, fotografia

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jest to bardzo wymagająca praca, którą wykonuje się w dużym pośpiechu. Osoba, która ma zamiar pracować w tym zawodzie, powinna być odporna na sytuacje stresowe, jak również wytrwała, ponieważ czekanie na świetne ujęcie poświęcenia. Fotoreporter musi też nosić ze sobą dużo ciężkiego sprzętu,stąd też jest to zawód, który przeważnie wykonują mężczyźni.

Śledzenie dynamicznej sytuacji wymaga od fotoreportera nie tylko refleksu, ale również aparatu ,który doskonale ostrzy obraz, a także rejestruje obraz z prędkością kilku klatek na sekundę. Dlatego w zestawie fotoreportera powinien znaleźć się sprzęt, który przy zdjęciach seryjnych pozwoli zarejestrować dużą liczbę obrazów na sekundę. To bardzo ważne, ponieważ musimy mieć możliwość wykonania nawet 20 klatek na sekundę.

Trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że w trakcie pracy nad fotoreportażem musimy często pracować w niesprzyjających warunkach pogodowych. Stąd też profesjonalny aparat musi być odporny na wszechobecny kurz oraz opady deszczu lub śniegu. Poza tym ważne jest, aby sprzęt radził sobie w sytuacji, gdy robimy zdjęcia w przy kiepskim oświetleniu. Także obiektyw w aparacie powinien być odporny na pracę w pyle i deszczu. Obiektywy canon należą do najchętniej wybieranych przez profesjonalistów.

aparat fotograficzny

Sprawdź co o tym decyduje W pracy fotografa prasowego nie wystarczy jednak jeden obiektyw, ale kilka o zmiennej ogniskowej. Teleobiektyw służy do robienia zdjęć z dużej odległości, kiedy nie możemy być w centrum jednak zdarza się, że fotograf nie może oddalić się na większą odległość od obiektu. Wówczas tylko bardzo krótkie ogniskowe pozwolą uzyskać zdjęcia szerszego planu. Obiektywy nikon również posiadają wiele ciekawych zalet, dlatego powinno się rozważyć ich kupno.

Dużo o obiektywach nikon możemy znaleść na stronie Naturalnie wszystko zależy od tego, jakiej marki korpus posiadamy.