Co musimy wiedzieć o domenach?

Popularność naszej strony w siei zwykle jest zależne w dużym stopniu też od jej adresu. Jeśli jest prosty do zapamiętania, powiązany z branżą w której funkcjonujemy i stosunkowo krótki, będziemy mieć większe szanse, że potencjalny użytkownik ją zapamięta, nawet jeśli nie będzie miał naszej wizytówki. Mamy wiele opcji przy wyborze domen – np. możemy wybrać darmowe domeny internetowe, lub kupić domeny z wybraną przez nas końcówką.

Zazwyczaj przedsiębiorstwa wykorzystują darmowe domeny internetowe, z racji tego, że nazwy firm zwykle są unikatowe. Oczywiście aby zarejestrować tę domenę musimy tak czy inaczej zwrócić się do firmy oferującej sprzedaż domen internetowych i dokonać zakupu. Zwykle bywa tak, że właściciele firm, lub informatycy w nich zatrudnieni załatwiają to samodzielnie. Jeżeli jednak nie mamy pojęcia co to jest hosting stron www i w jaki sposób to wszystko działa, dobrze jest zlecić założenie i zaprojektowanie witryny internetowej firmie, która się w takich usługach specjalizuje.

Firma taka być może zaleci nam umieszczenie strony na tak zwanej domenie generycznej. To po prostu adres internetowy zawierający wyrazy potocznie wykorzystywane w języku. Przykładem domeny generycznej jest na przykład albo Tego rodzaju adres najczęściej zawiera nazwę towaru, usługi, grupy itp. Tego typu domeny czasem osiągają bardzo wysokie ceny, możemy się o tym przekonać, kiedy popatrzymy na aukcje (zobacz przetargi) domen. Są tak drogie, bo opierają się na najprostszych skojarzeniach. jeśli chcemy znaleźć nowy akumulator do auta właściwie automatycznie do głowy wpada nam, by wpisać adres

domeny to podstawa w sieci web

Jeśli planujemy założyć stronę pod takim adresem, a domena została już zakupiona, dobrze jest skontaktować się z jej nabywcą – być może będzie chciał ją sprzedać, szczególnie, gdy nie istnieje pod tym adresem żadna strona. Czasem trafiają się takie niepowtarzalne okazje. Przyda się wówczas informacja o domenie którą możemy odszukać na stronie firmy w której jest zarejestrowana. Nie jest to problemem, zwykle takie informacje są ogólnodostępne.

Gdy chcemy mieć stronę właśnie na domenie generycznej, ale nie do końca wiemy jaka będzie dla nas najodpowiedniejsza warto poprzeglądać możliwości. Kiedy wpiszemy wy wyszukiwarkę hasło „tanie domeny generyczne sprzedaż” z łatwością odnajdziemy długą listę oraz oczywiście cennik i będziemy mogli zdecydować się na coś dobrze pasującego.

Źródło: sprzedaz-domen-internetowych.pl