Czy obiło ci się o uszy o pojęciu beading? Czy masz pojęcie co to jest, na czym to polega?

W ostatnim czasie coraz bardziej rozpowszechniane jest pojęcie beading. Zastanawiasz się co to jest? Jest to coraz bardziej znana sfera rękodzieła. Ta kwestia koralikowania pochodzi z obszarów Ukrainy, jak również Bieszczad. Tam zawsze tworzy się tak nazywane krywulki, czypiękne, ale i zabierające wiele czasu naszyjniki. Przez wiele godzin są one wyplatane z drobnych paciorków. Dawniej tego typu naszyjnik był dowodem bogactwa łemkowskich dziewcząt. interesujące jest to, że za równowartość materiałów zużytych na kilka krywulek, możliwe był kupić krowę.

Dzisiaj już nie krywulki, a beading jest stosowany przez coraz więcej osób. Niezbędne do pracy są koraliki. W ofercie sklepów dostępnych jest wiele niewielkich koralików, nie wszystkie rodzaje jednak jest właściwy do pracy. Jedne bowiem są właściwe do przyszywania określonych błyszczących koralików, aby ożywić kompozycję, kolejne zaś do sznurka koralików, a tam istotna jest precyzyjność. Rozpoczynając pracę z niewielkimi koralikami może się zdawać, że bez trudu znajdziemy odpowiednie materiały. Niestety, nie jest to wcale tak proste, tak naprawdę dobór korali może stać się kłopotem.

korale

Autor: Trollbeads
Źródło: Trollbeads

Tym bardziej dla osób, które dopiero co chcą rozpocząć przygodę z wyplataniem korali.

Jeśli musisz zgłębić studiowany w tym miejscu temat, to kliknij tutaj oraz zdobądź pomocne info (http://mydance.pl/lekcje-indywidualne/) także w analogicznym serwisie.

Do kupienia najbardziej tanie i bardzo dostępne są koraliki zwyczajne, które nie firmują się żadną marką. Są tanie, ale nie opłaca się w nie inwestować choćby paru groszy. Do nauki też nie są odpowiednie, bo koraliki tego typu powinny być całkowicie równe, w innym przypadku nie da się właściwie nauczyć techniki i możemy stracić tylko nerwy, co gorsza będziemy się frustrować, że nic nam nie wychodzi. Dlatego także początkującym warto przestawić koraliki Miyuki.

Jeśli chodzi o koraliki, które nie są markowe, to i na nie może przyjść czas, kiedy już będziemy mieli biegłość najlepiej z kolei uczyć się na przetestowanych i niezastąpionych koralikach. Jakiego typu posiadamy typy koralików? Bardzo różne, ale na uwagę szczególnie zasłużą koraliki szklane. To oczywiście jest uzależnione od naszego gustu. Dobrać więc można wiele rodzajów koralików, w sumie wybór jest tak duży, że można eksperymentować.