Jakie praktyczne przedmioty dobrze jest spakować na obóz przetrwania?

Dzieciaki co raz częściej chcą spróbować się zmierzyć ze swoimi słabościami na tak zwanych obozach przetrwania czy też obozach militarnych. Dobrze jest zadbać o to, aby wszystkie dzieci znalazły się na takim wyjeździe pod opieką odpowiednio wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Wyjazdy takie umiejscawia się najczęściej na obszarach sprzyjających wszelkim grom taktycznym. Często są to wycieczki w tereny górskie lub nad jeziora. W zależności od wieku dzieci, obozy te charakteryzują się różnym poziomem trudności.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu
Często wyjazdy takie mają po trosze formę zabawy, jednak mając na uwadze charakter militarny wycieczki, należy pamiętać, że trzeba się także w tym przypadku liczyć z wysiłkiem fizycznym i dużą odpornością na stres. W sytuacji wyjazdów na obozy tego typu organizowane dla starszej młodzieży, możemy się spodziewać zwykle większego rygoru, czegoś na wzór działań wojskowych.

Obozy tego rodzaju jednak mogą być bardzo fajnym przeżyciem dla dzieciaków, które w szczególności interesują się militariami, czy też wojskowością. Podczas tego rodzaju wycieczek będziemy mieć możliwość uczestniczyć w różnych grach wojennych, podczas których będziemy strzelać z kulek gumowych lub z pistoletów do paint balla. Być może uda nam się także pojeździć na quadach albo rzucać granatami, oczywiście bezpiecznymi granatami hukowymi.

Ponadto na tego typu wyjazdach mamy do zrealizowania jakiś scenariusz, może ono polegać na przejściu z punktu A do punktu B, gdzie trasa ta została zaplanowana na kilkanaście godzin wraz z torem przeszkód. Wszystko to wymaga odpowiedniego przygotowania oraz oczywiście nastawienia. Nie obejdzie się bez odpowiedniego sprzętu. Na taki obóz należy na pewno wziąć odpowiednie obuwie, plecak, koc i śpiwór. Być może też składany mały namiot, jeśli takie są wymagania organizatora.

Wszystkie przybory typu zapałki, kompas czy nóż będą również potrzebne. Warto przed wyjazdem dowiedzieć się od organizatorów, jakiego rodzaju sprzęt będzie niezbędny.

Poszukujesz dodatkowych materiałów na prezentowany tutaj temat? To żaden problem, po prostu wejdź do serwisu (http://www.baczek.edu.pl/) a zobaczysz, że to było niezwykle łatwe.

Nie zawsze będzie trzeba zakupić profesjonalny nóż typu ka bar, czasem wystarczy zwykły nóż harcerski. Można również zastanowić się nad odzieżą termoaktywną. Istnieje wiele sklepów typu militaria, gdzie znajdziemy szybko masę elementów asortymentu potrzebnych na taką wycieczkę.