Sprzęt dla motocyklistów – kombinezony, rękawice, czapeczki

Autor: Lidor
Gdy tylko robi się cieplej na zewnątrz to na ulicach pojawiają się osoby jeżdżące na skuterach. Motocykle stają się coraz bardziej rozpowszechnionym rodzajem lokomocji, albowiem dzięki nim można taniej i płynniej przemieszczać się w korkach większych miast. Aczkolwiek większości osób chodzi o to, ażeby podczas jazdy odczuć powiew wiatru we włosach i adrenalinę.

Możne te dwie rzeczy poczuć bezpiecznie, lecz niestety jak wszędzie to również tutaj zdarzają się idioci na motocyklach. Najważniejszym i koniecznym elementem każdego motocyklisty jest kask. Bardzo ważne jest, by był on poprawnie zapięty oraz posiadał atest. Również ważna jest odzież motocyklowa. Gwarantuje ona bezpieczeństwo i komfort poruszania się na motorze. Powinny one zabezpieczać przed każdym obtarciem i powinna być wymiarowo bardzo dobrze dopasowana. Kurtki motocyklowe mogą być wykonane jednakowo ze skóry, jaki i sztucznego materiału. Obowiązkowe jest, aby zawierały zabezpieczenia na łokciach a także podszewkę. Prócz tego winny zawierać ochraniacze na barki i kręgosłup.

Winny być perfekcyjnie dobrane do ciała, przepuszczająca powietrze, ale równolegle chroniąca przed wiatrem. Bardzo znaczącą rolę w trakcie prędkiej jazdy odgrywają także spodnie motocyklowe. Powinny być one dokładnie zrobione z wysokiej jakości materiału. Należy zwrócić uwagę na to czy zawierają ochraniacze na kolana, piszczele oraz biodra. Czasami można je połączyć z kurtką, dzięki czemu powstaje łączony kombinezon. Jeżeli chodzi o sam kombinezon motocyklowy to może on być jednoczęściowy, który zazwyczaj używany jest na torach lub dwuczęściowy zalecany do jazdy na motocyklu każdego dnia. Są one tekstylne bądź wykonane ze skóry. Te jednoczęściowe zapewniają osłonę na najwyższym poziomie, ale są właśnie mniej praktyczne gdy chodzi o codzienną jazdę.

Zakupując kombinezon warto go koniecznie przymierzyć. Skórzany musi być o rozmiar za mały, gdyż po czasie rozciąga się i doskonale dopasowuje do naszego ciała. Zarówno jeden i drugi zabezpiecza skórę, ponieważ jest wytrzymały na zdzieranie.