Czym jest laweta, do czego ona służy oraz jak mogłaby ona się prezentować?

Od dojścia naszego kraju do UE upłynęło już kilkanaście lat, wszakże nie oznacza to, iż widok zamieszczonego na szczególnej przyczepce popsutego auta jest obrazem nietypowym.

Taka przyczepa to znakomity sposób na przewóz różnorodnych aut wręcz na dłuższe odległości.
Jest ona wykorzystywana także przez specjalistyczne spółki z dziedziny motoryzacyjnej w zamyśle wożenia samochodu do zakładu po jakiejś stłuczce drogowej. Taka laweta może być ponadto dużo więcej welldent.pl/ wyposażona w tzw. wyciągarkę, zatem rozwijany elektrycznie łańcuch, jaki w znaczący sposób ułatwia m.in. wciąganie samochodu na wspomnianą przyczepkę. Warto także wspomnieć, iż owa laweta może być albo samą przyczepą lub całym autem.

Jest nasza strona (http://www.sklep.oemtuning.pl/renowacja-reflektorow), na jakiej odnajdziesz interesujące informacje, które warto sprawdzić. Odwiedź ją pod tym linkiem.

Tak czy też w inny sposób funkcjonuje właśnie do transportu wadliwych samochodów. Czy jednak jest ona wykorzystywana jedynie do przewozu samochodów powypadkowych? Naturalnie, że nie. Używa się ją także do tak zwanego holowania specjalnego, zatem takiego, które tyczy się takich aut jak tiry.

wnętrze

Autor: Herbert Shin
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto laweta może także zostać wykorzystana do przewiezienia przykładowo surowców konstrukcyjnych. Warto także powiedzieć, iż są wszelkie typy takich przyczep.

Do przewożenia większej ilości samochodów używa się lawety piętrowe, czyli takie mechanizmy, jakie potrafią zmieścić bardziej znaczącą liczbę transportowanych samochodów równocześnie. Jeżeli ciekawi Ciebie taka laweta pamiętaj, że mógłbyś ją prędko znaleźć np. w Internecie.