Przydatne wskazówki dla osób, które zamierzają poprawić osiągi swojego auta.

Duża część kierowców po zakupie swojego auta będzie nim po prostu jeździć, bez marudzenia że jest słaby albo wolny. Zwłaszcza że obecne samochody posiadają na tyle dobre parametry, że do normalnego jeżdżenia całkowicie one wystarczą.

diesel tuning

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Naklejki na laptopy, motyle

Autor: Demur
Źródło: http://demur.pl
Lecz jest pewna ilość wielbicieli mocy i szybkości, którym ustawienia producenta nie do końca wystarczają. I osoby takie poszukują możliwości, aby ich pojazdy były mocniejsze i szybsze. Rzecz jasna najprostszym rozwiązaniem będzie Kupno takiego pojazdu, który będzie spełniał te wymagania, lecz z wielu względów może to być nieosiągalne.

Jeżeli podoba Ci się analizowany wpis, kliknij ten link – na pewno także warto zobaczyć również kolejny ciekawy materiał!

Kolejną opcją jest audi tuning, przy pomocy jakiego można podnieść osiągi auta nawet o kilkadziesiąt procent. Samochody można tuningować na różne sposoby, różne też mogą być konieczne do przeznaczenia na to wydatki.

Jednym z najbardziej popularnych sposobów, dających sporą poprawę osiągów przy niewielkich wydatkach, jest diesel tuning (zobacz tuning Kraków w sklep.oemtuning.pl) za pomocą odpowiednich chipów. Takie układy podpięte do komputera sterującego modyfikują parametry silnika, dając większą moc a często i mniejsze spalanie. Takie możliwości wynikają z tego, że inżynierowie projektują silniki z dużą rezerwą, i w większości przypadkach bez żadnego zagrożenia dla żywotności można niektóre parametry znacznie poprawić.

Bardziej zaawansowane rozwiązania ingerują już w dużym stopniu w mechanikę, wymagają odpowiedniego doświadczenia i też większych nakładów finansowych. Niektórzy miłośnicy tuningu posuwają się do tego, że z silnika w pierwotnym kształcie zostaje niewiele części, a większość z nich jest zamiana w celu poprawy osiągów.