Komputerowe gry RPG

Role Playing Games, inaczej gry fabularne to obecnie jeden z najczęściej stosowanych sposobów na spędzanie wolnego czasu, w szczególności przez młodzież. Na początku wymyślono gry fabularne, które odgrywano w rzeczywistości. Również na dzień dzisiejszy znajdują one swoich zwolenników, organizowane są specjalne konwenty, obozy i pozostałe tego rodzaju imprezy. Po pewnym czasie wykształciły się gry o podobnym charakterze, w które gra się w środowisku komputerowym. Ich typów istnieje bardzo dużo. Jednym z nich są gry przeglądarkowe.

Gry online

Autor: Farbflut

Są to gry, na potrzeby których przydatne jest w większości przypadków wyłącznie łącze internetowe i korzystanie z przeglądarka. W Gry online można grać od czasu do czasu, wykonując jedno konkretne zadanie. Mogą także być źródłem nieprzerwanej rozrywki. W kraju jedną z najpopularniejszych gier online jest The West. Akcja gry umiejscowiona jest na Dzikim Zachodzie. Można tam wcielić się w postać kowboja, wybraną przez siebie postać ulepszać poprzez pracę i wykonywanie zadań, a także walczyć z innymi graczami. Każde z wyzwań wymaga odczekania określonego czasu, od kilku minut do nawet kilkunastu godzin. Bardzo lubiana jest również gra Settlers online. Jest to typowa strategia, w której najważniejsze jest rozwijanie i ulepszanie wybranej postaci oraz bazy.

Gry MMORPG

Gry mmorpg stanowią rodzaj gier RPG, w których duża liczba prawdziwych graczy może grać w tym samym czasie. Są na dzień dzisiejszy bardzo popularne. Występują w wersjach darmowych i płatnych. Na czele światowych list popularności gier tego typu od długiego czasu utrzymuje się gra World of Warcraft. Najwięcej graczy na świecie znajduje się w USA. Zajrzyj po więcej.

Zagrożenia

Wiele mówi się aktualnie na temat zagrożeń związanych z graniem w gry komputerowe. Na świecie były przypadki śmierci graczy w wyniku odwodnienia, głodu i wyczerpania organizmu wywołanych nieprzerwanym graniem na komputerze. Powinno się pamiętać, że gry komputerowe stanowią rozrywkę o mocno uzależniającym charakterze. Na uzależnienia tego typu podatni są zwłaszcza nastolatkowie.

Jeśli uważasz, że w tym artykule są warte uwagi informacje, to przeczytaj też inne szczegółowe omówienie (http://mydance.pl/latin-solo-50-taniec-dla-kobiet/) tej problematyki. Tam także odnajdziesz interesujące tematy.

Gry komputerowe mogą być przyjemną rozrywką także wówczas, gdy gra się w nie od czasu do czasu, w wolnym czasie.