Jazda konna – fantastyczne hobby

Jazda konna dawniej będąca sportem elit lub traktowana użytkowo, dzisiaj dostępna dla każdego, przechodzi swój renesans w w branży rekreacyjnej, oraz zdrowotnej. Funkcjonując w napięciu i tłoku, zapomina się jak niezbędny dla ludzi jest kontakt z naturą. Hippika jest nie tylko fantastycznym sportem poprawiającym kondycję i sylwetkę, ale też jest sposobem na odpoczynek i odcięcie od szarej rzeczywistości.

koń

Źródło: morguefile.com

Obcowanie ze zwierzętami w życiu jest bardzo istotne. Uczy, rozwija wrażliwość, posiada potęgę przeskakiwania barier. Hipoterapia w nieco zmodyfikowanej formie niż współcześnie, funkcjonuje od czasów starożytnych. Od więcej niż połowy wieku cieszy się znaczną popularnością. Nic w tym zaskakującego, kontakt florystka z końmi ma w sobie troszkę czarów. Żadna inna forma rehabilitacji nie oddziałuje tak całościowo jak hipoterapia. Praca pacjenta, opiekuna i zwierzęcia musi być unikatowa, pomimo że posiada wielkie spektrum możliwości, pracując psychomotorycznie, a nawet społecznie.

Stajnia Warszawa ze swoją wieloletnią historią wyścigów na Służewcu, niejako wymaga podtrzymywania tradycji i skorzystania z oferowanych opcji. Ciągle grono młodych ludzi od najwcześniejszych lat ćwiczy własne zdolności jazdy konnej i z pewnością należy zaakcentować, że jest to zajęcie na całe życie. Dla dorosłych też, ponieważ na naukę jazdy konnej nigdy nie jest za późno, a konie wiele wybaczają.

W zimie, nie tylko dla wytrawnych jeźdźców znajdą się w stajniach przyjemne rozrywki. Przez większość stadnin oferowany jest dla przykładu kulig, radujący w taki sam sposób dorosłych jak i maluchy. Jest to bardzo dobry pomysł na spędzenie mroźnego weekendu poza miastem. Pamiętać powinno się mimo wszystko o tym, że na kulig w zimny dzień trzeba się ciepło ubrać, a dalej już tylko zezwolić sobie na przeżywanie radości w pierwotnej postaci. Tętent kopyt, pęd, spadający biały śnieg… taka atmosfera służy oderwaniu od codzienności.

Niezależnie od tego z jakiego powodu udajemy się do stadniny konnej, każdy znajdzie tam coś ciekawego, co sprawi że jego życie będzie chociaż troszkę bardziej barwne, a co więcej stajnia warszawa zawsze zachęci każdego na oścież otwartymi drzwiami.