Co kupić na wyjście w góry?

Przygotowanie na wyprawę górską jest bardzo istotne – niestała i kapryśna pogoda, nagłe obniżenie temperatury w górach są dość powszechne. Chociaż wyprawa w góry to zdrowa forma spędzania wolnego czasu, to może się źle zakończyć, jeśli nieprawidłowo się przygotujemy. Pamiętajmy, dobre buty górskie to mus, mocne plecaki turystyczne i odzież to następna rzecz.

góry zimą

Źródło: pl.tripadvisor.com

Plecaki takie powinny być przede wszystkim poręczne i pojemne na tyle, aby spakować w nich nie tylko jedzenie i wodę, ale i istotne artykuły takie jak latarka, kompas czy polar z długim rękawem.

Zanim jednak udamy się na daleką pieszą eskapadę górską, powinniśmy pomyśleć o zakupie nadających się do tego butów. Dobrze dobrane buty trekingowe są wysokie i mają za zadanie ochraniać kostki przed wyginaniem się .

Szalenie nam miło, że poświęciłeś swój czas, żeby przeczytać ten tekst. Jeżeli masz ochotę na nowe, to kliknij link bus do niemiec i przejdź do następnej strony.

Podłoże buta powinno być sztywne, gdyż taka podeszwa chroni naszą stopę przed uciążliwościami drogi i skaleczeniem ostrymi kamieniami. obuwie powinno być także odporne na wodę. Kupimy je w porządnym sklepie wspinaczkowym. Po zakupie butów trekingowych, należy nieco poużywać, gdyż wybranie się na wycieczkę w góry w nieznanych naszej stopie i nienoszonych butach, może skutkować pojawieniem się dotkliwych obtarć i odcisków, dokuczających w późniejszym maszerowaniu.

Jeśli na wycieczkę w góry wybieramy się latem, należy pamiętać nie tylko o letnich, ale i cieplejszych ubraniach. Częścią naszego ubioru powinny być ciepły polar, komfortowe materiałowe spodnie i ciepła kurtka Goretex. Zamiast kurtki przeciwdeszczowej dobrze pełni rolę także foliowe ponczo, które ochrania nie tylko nas, ale i plecak turystyczny. Na wyprawę w góry polecane jest ubieranie się warstwowo, jeśli jednak jak planujemy wycieczkę, jest ciepło, długi rękaw i długie spodnie powinny być włożone w naszej torbie. Nasze śpiwory natomiast powinny nas ochraniać przed zbyt zmarznięciem.

Góry z samolotu

Źródło: en.wikipedia.org

Na lekkie zranienia i odciski wskazane jest posiadać plastry i sprawdzone maści. Warto nie zapomnieć też o termosie lub o kubku termicznym. Jeśli natomiast postanawiamy ekstremalne wspinaczki, konieczne jest, abyśmy sprawdzili pobliski sklep górski. Eksperci powinni doradzić, jaki specjalistyczny sprzęt zapewni nam bezpieczeństwo. Można przeanalizować również zakup batonów energetycznych bądź zwykłej czekolady, aby zapewnić odpowiednią ilość kalorii naszemu organizmowi podczas nadmiernego wysiłku fizycznego.

Chcesz pogłębić swą wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tutaj – kliknij w link i przenieś się do nowej witryny pełnej interesujących wątków.

Źródło: Rockcentric.pl