Uczmy nasze pociechy języków obcych

Każdy rodzic chce dla swojego potomka jak najlepiej. Gdy maluszek jest jeszcze w łonie matki, roztaczamy wspaniałe wizje odnośnie jego przyszłości. Myślimy, gdzie pójdzie szkoły, jaki zawód będzie uprawiał i jak ogromny odniesie sukces w swoim życiu. Zwykle nasze marzenia nie mają nic wspólnego z prawdziwym życiem. Najczęściej bywa tak, że nasza pociecha całkowicie inaczej odnosi się do życia, a my musimy się z tym zmierzyć. Jednak jesteśmy w stanie ułatwić mu wkraczanie w dorosłość. Najskuteczniejszym wyjściem jest nauka języków obcych jeszcze w okresie dzieciństwa.

Jak wychować poliglotę

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Badacze już dawno udowodnili, że kilkulatki najszybciej przyswajają każdą wiedzę. Świeży mózg chłonie wtedy najwięcej informacji. Dlatego jest to bez wątpienia najkorzystniejszy moment na rozpoczęcie nauki jakiegoś języka. Na początku możemy zorganizować zabawy językowe, które pozwolą maluchowi osłuchać się z obcym językiem. Im częściej maluch będzie go słyszał, tym szybciej go przyswoi. Świetne możliwości do nauki języka obcego mają dzieci z małżeństw dwujęzykowych. Wtedy dzieci naturalnie przyswajają języki swoich rodziców. My jesteśmy w stanie naszym dzieciom puszczać telewizję w obcym języku. To też da pożądany efekt. Kiedy nasza pociecha chodzi już do szkoły, należy pomyśleć o systematycznych lekcjach. Istnieją szkoły angielskiego w Warszawie (zobacz tutaj: które proponują odpowiednie zajęcia dla młodszych. Wtedy możemy mieć gwarancję, że nasze dziecko świetnie opanuje gramatykę i pisownię.

nauczycielka angielskiego

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com

Język angielski Warszawa – zerknij na ofertę nauki angielskiego w centrum stolicy – (ważny link) otworzy naszym pociechom drogę do międzynarodowej kariery. Z biegłą znajomością właśnie tego języka ma ono szansę w przyszłości otrzymać dobrze płatną pracę w jakimkolwiek zakątku na świecie.

Nigdy także nie będzie miało kłopotów z odnalezieniem się w innym kraju. Język angielski to łacina XXI i w każdym miejscu możemy się w tym języku porozumieć. Znajomość języka angielskiego to też podstawowy wymóg rekrutacyjny. Nie zapominajmy jednak, że znajomość jednego języka w obecnych czasach to może być za mało, dlatego powinniśmy namówić nasze dziecko na inny język. Im mniej popularny, tym większa szansa na dobrze płatną pracę.