Co wiecie o konsolach?

Branża gier, nazwijmy je, komputerowymi, jest dużą branżą przemysłu rozrywkowego, która ma swoich słynnych producentów, legendarne tytuły, własne targi nowości, prestiżowe trofea… Jest to obecnie tak ogromna branża, jak cały rynek filmowy z jego studiami w Hollywood i największymi reżyserami.

Pierwsze gierki towarzyszyły komputerom, od kiery te były w stanie ukazać na ekranie coś więcej, niż jedynie słowa (tak jak w systemach UNIX).

Czy istotna witryna sprosta Twoim wymaganiom? Mam nadzieję, że tak. Tam także czekają na Ciebie zajmujące artykuły. Zapraszam!

Pojawiły się pierwsze nazwy, na przykład Bomberman, Pacman oraz inne legendy, ale szybko uznano, że zapotrzebowanie na takiego rodzaju zabawę wciąż rośnie, a nie każdy chce, czy jest w stanie kupić sobie komputer. Dlatego zrodziła się zupełnie nowa gałąź propozycji, inna część świata gier, poświęcona wyłącznie im. Powstały pierwsze konsole.

Gry na kosnolęw na kosnolęw Najbardziej znane konsole, począwszy od tych pierwszych, to NES (japoński produkt Nintendo Entertainment System), który w naszym państwie z pewnych powodów nie był obecny, dlatego powstały jego odpowiedniki, do teraz obecne w licznych mieszkaniach: <strong>Pegasus</strong>. Te niewielkie konsole przyłączane do telewizorów, umożliwiały grę w Contrę czy pierwsze tytuły z serii Mario Bros.</p>
<p>Czy opisywane zagadnienie jest dla Ciebie atrakcyjne? To wejdź i zobacz, co posiada  rekomendowana witryna (<a href="https://www.touchofart.eu/galeria/Zdzislaw-Beksinski/">http://www.touchofart.eu/galeria/Zdzislaw-Beksinski/</a>) – odnajdziesz w tamtym miejscu równie intrygujące dane.</p>
<p>Już w latach 90′ ekipy małych pasjonatów oblegały każdy sklep z grami, kartridge’ami i pierwszymi krążkami CD.</p>
<p>Wraz z rosnącym poziomem technologii i zapotrzebowaniem na wciąż bardziej złożone gry, lepszą grafikę i dynamiczniejsze [TAG=animacje’ title=’Blackgames.pl – konsole’ style=’margin:7px;’/></p>
<div class=
Źródło: Blackgames.pl

, pojawiły się konsole Sony Playstation, na co firma Microsoft, która nie siedziała ze związanymi rękoma, odpowiedziała konsolą XBOX. Nadal rozrastało się grono pasjonatów, ukazywały się coraz nowsze rozwiązania, a także, rzecz jasna, w postępie geometrycznym prezentowano na rynku znakomite tytuły.

Dziś najnowsze urządzenia to XBOX 360 oraz Playstation 3 Zaopatrzone w mocne, wielordzeniowe procesory, pojemne dyski i połączenie z Internetem. Najpopularniejsze gry na XBOX 360 to rodzina gier Battlefield, polski Wiedźmin i Assassins Creed, a gry na Playstation 3 to God Of War, kontynuacje gier GTA oraz najnowszy Tomb Raider.

Pomniejszym konkurentem pośród konsol, choć wciąż niezwykle popularnym, jest japońska, przenośna konsola NDS. Zaprezentowana już niemal dekadę temu, nadal ma wielu pasjonatów, którzy kreują nowe gry na NDS, oraz tych, którzy takie gry kupują i przy nich spędzają wolny czas.