Dzielenie się jajkiem na plaży?

Villa Mare

Źródło: villamare.com.pl
Respektowanie utartych zwyczajów to dobra sprawa, pomaga znaleźć pewny punkt w życiu. Od czasu do czasu jednak miło jest odrzucić schematy i przedsięwziąć coś zupełnie wyjątkowego. Z tego powodu idealnym pomysłem na ten rok może okazać się Wielkanoc nad morzem!

To oczywiste, że te święto celebruje się z rodziną, w domu, zapełniając brzuch smakowitymi daniami. Ale dlaczego by czasami nie zmienić świątecznej rutyny i celebrować nad Bałtykiem?

Nie trzeba wszakże rezygnować ze świątecznych zwyczajów – śniadanie wielkanocne można zjeść w restauracji hotelowej albo w pokoju z najbliższymi. Polska jest krajem, gdzie nawet w małych miejscowościach znajdują się kościoły, dlatego kłopotu ze święceniem świątecznych pokarmów nie będzie żadnego. Ośrodki miejskie nadmorskie, takie jak Kołobrzeg, zapewniają wiele marketów, w których nabędziesz jedzenie na rodzinny stół. Analogicznie jest, jeżeli chodzi o Kołobrzeg pensjonat, gwarantuje rozległą bazę pobytową.

A jakie są mocne strony świętowania Wielkanocy nad wodą? Przede wszystkim o tej porze roku nad wodą nie będzie rzesz urlopowiczów. Plaże będą świecić pustkami, a po eleganckich promenadach nie będzie chodzić sporo ludzi. To olbrzymi atut dla osób, które cenią sobie spokój i ciszę. Wiosną nad Bałtykiem nie będzie hałaśliwych jarmarków i wesołych miasteczek. Pociągi poza sezonem nie będą zatłoczone, więc podróż nad Bałtyk z pewnością okaże się spokojna.

Morze, Jantar

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Kolejną zaletą jest to, że w Wielkanoc nad brzegiem morza nie ma uporczywych wysokich temperatur. Może być nawet trochę chłodnawo, ale to perfekcyjna pogoda na długie spacery brzegiem morza. Ludzie, którzy nie mają wiele gotówki, z pewnością bądą zadowoleni z mniejszych cen obowiązujących poza sezonem. Jeżeli pragniesz zobaczyć, jak wyglądają ceny w Kołobrzegu w okresie wiosennym, do wyszukiwarki wpisz „Kołobrzeg apartamenty cennik”.

Złamanie zwyczajów chociaż jeden raz może dać dużo dobrego każdemu – od czasu do czasu należy zrobić coś świeżego, by zapewnić życiu lepszy posmak.

Źródło: Villa Mare