Jakiego typu rolki najlepiej zakupić? O jakich kwestiach powinniśmy wiedzieć? Co jest najistotniejsze w tej dziedzinie?

Jazda na rolkach to istne plusy, to poprawa fizycznej kondycji, lepsze samopoczucie oraz wygląd. To też szybsze przemieszczanie się z jednego miejsca na miejsce.

fotka - buty

Autor: David Blaikie
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli pragniemy kupić rolki warto pamiętać, żeby pasowały do stylu jazdy, jaki lubimy, ale i poziomu zaawansowania.
Z pewnością nim zdecydujemy się na zakupy powinniśmy sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Dzięki temu uda nam się wybrać jak najlepiej. Najlepiej skupić się wyłącznie na modelach najlepszych firm, jak rolki Spokey (użyj tego linku), gdyż to oferuje najlepszą rozrywkę, trwałość, jak i bezpieczeństwo. Rolka ma najczęściej cztery kółka, ustawione są w linii prostej, jedno za drugim. Kółka najczęściej zrobione są z poliuretanu.
Możemy również spotkać, najczęściej w supermarkecie niż sportowym sklepie, rolki z kółkami plastikowymi, im jednakowoż nie warto poświęcać uwagi, gdyż są nie za bardzo odpowiednie do jazdy, nie zapewniają żadnego komfortu użytkowania.

Zachęcamy Cię do przeczytania następnego wpisu na podobny temat – tam wyszukasz ekstra informacje. Więc idź do serwisu interkom do kasku i ciesz się nimi.

A przecież rolki rekreacyjne (zobacz przykłady) powinny zachęcać do jazdy każdego dnia, kółka zrobione z polecanego materiału są podstawą, jak chcemy jeździć z przyjemnością.

pływalnia

Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Rolki muszą być wygodne, więc przed zakupem sprawdźmy je dokładnie, tak aby idealnie były przypasowane do nogi. Jak jesteśmy w większym sklepie sportowym to spróbujmy na nich tam pojeździć, ponieważ to najlepszy sposób, aby sprawdzić, czy rzeczywiście nam pasują i dobrze się nam w nich jeździ.

A co zrobić, gdy naprawdę za oknem nie ma dobrej aury, a chcemy być aktywni? W takiej sytuacji warto kupić coś do domu, coś co umożliwia nam utrzymać kondycję. Takim urządzeniem będzie trenażer eliptyczny (odsyłam tutaj), dzięki jakiemu utrzymamy formę przez cały czas.