Rynsztunki wojskowe dla hobbystów

Latarka czołowa potocznie nazywana czołówką, jest latarką mocowaną wprost na czole, lub kasku, za pomocą wyjątkowych rzemyków. W porównaniu z latarkami ręcznymi, latarki czołowe nie absorbują rąk, snop światła w naturalny tryb pokrywa się z biegiem zwrócenia głowy, światło rozrzucone przez reflektor i obudowę latarki, nie razi oczu.

latarka czołowa

Autor: daveynin
Źródło: http://www.flickr.com
Na skutek korzystnego umiejscowienia źródła światła, czołówka pozwala na perfekcyjne oświetlenie obiektów zauważanych z bliska, nawet przy względnie niewielkiej siły świecenia.

Ze względu na wolność posługiwania się dłońmi, latarki czołowe są wyjątkowo często używane przez służby ratownicze, wspinaczy, grotołazów, wędkarzy, oraz inne osoby liczące się z opcją czynienia jakiejkolwiek pracy w ciemności, podobnie podróżników przewidujących nocny obóz, kierowców naprawiających po ciemku samochód, bądź harcerzy. Multitool, to narzędzie wielozadaniowe, jakie posiada mnóstwo praktycznych funkcji, mogących w sytuacji awaryjnej zastąpić skrzynię z narzędziami.

Jeżeli chciałbyś sprawdzić więcej, odkryj szczegółowy tekst na omówiony temat. Wskażemy Ci dodatkowe informacje!

Multitoole występują w wielu typach, począwszy od mających ścisłe rozmiary kart survivalowych, po wielkie narzędzia posiadające co najmniej kilkanaście zadań. W większości wypadków podstawowym przyrządem są obcążki. Multitool to przenośny, spoisty komplet zazwyczaj koniecznych urządzeń, jaki jest możliwość wygodnie nosić w futerale przy pasie, bądź po prostu wrzucić do torby.

scyzoryk

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Multitool prócz wielu zadań, robiony jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a jego wymiary po złożeniu przeważnie uzyskują jednie 12 cm.
Multitool to jedno z niewielu tak drobnych narzędzi, jakie ma aż dwa pełnowymiarowe ostrza. Jedną z jego dużych walorów, jest połączona, ładna struktura. Można go stale nosić w kieszeni, czy też przymocować do kluczy.

Trwały szkielet ze stali nierdzewnej ma teksturowane okleiny, jakie polepszają chwyt. Multitool to artykuł dla każdego, kto wyszukuje niezawodnych narzędzi w trakcie przygód na łonie natury.