Idzie przymrozek, idealny moment na wymianę opon

Na polskich jezdniach wydarza się wiele wypadków. Często słyszy się, że powodem było użycie alkoholu przez kierowcę, za duża prędkość jazdy, brawura. Zdarzają się też wypadki i to niosące z sobą poważne konsekwencje spowodowane wadami auta lub jego części. Naturalnie trzeba odpowiednio często robić przeglądy samochodu, reagować właściwie na wszelkie kontrolki, nie ignorować ostrzeżeń, jakie wysyła nam samochód.

Używajmy również solidnych, dobrych części zamiennych, a wówczas będziemy mieli pewność, że robimy wszystko, żeby nasz pojazd był bezpieczny.

Hurtopony.pl - opony

Źródło: Hurtopony.pl

Bardzo ważne są sprawy podstawowe – czyli koła. Przykładowo sprawdzone opony Micheline świetnie się sprawdzą. Ważne jest, żebyśmy nie zapomnieli o tym, że w naszym klimacie przydatne są zarówno opony —tutaj sklep z oponami— letnie jak i zimowe. Tak zwane całoroczne nie spełniają swojego zadania w każdych warunkach, nie możemy o tym zapomnieć. Zwykle na przykład opony Dębica można zakupić po okazyjnych cenach – sprawdzajmy latem czy czasem sklepy nie urządzają promocji, bo może udać się nam trafić na naprawdę doskonałe egzemplarze za nieduże pieniądze. Zdecydowanie lepiej opony zimowe nabyć latem, a letnie w okresie zimy. Oczywiście pod warunkiem, że mamy je gdzie przechowywać. Nie zapominajmy również o właściwych felgach i o pasujących nakrętkach. Sposób mocowania opony (więcej treści na ten temat) powinien być bardzo bezpieczny, ponieważ jeżeli odpadnie ono w trakcie jazdy, nawet z niewielką prędkością mogą grozić nam poważne konsekwencje. Zwykle na przykład opony Yokohama, opony Barum czy inne markowe mają własny system montażu, więc upewnijmy się, że wszystko zostanie wykonane dobrze.

Każdy samochód zasługuje na dobre traktowanie. Musimy pamiętać o wymienianiu oleju, dolewaniu płynów, czyszczeniu klimatyzacji, umyjmy auto raz na jakiś czas, a posłuży nam długo i bez żadnych problemów. Nie oszczędzajmy na samochodzie. Wiadomo że opony BFGoodrich czy inne równie znanej marki są droższe, ale zdecydowanie należy wydać na nie kilkaset złotych więcej, żeby mieć pewność, że nasz pojazd będzie bezpieczny. Zwracajmy na to baczną uwagę gdy autem przewozimy pociechy. Bezpieczeństwo jest zdecydowanie najistotniejsze. Nie oszczędzajmy na nim.