Modne języki obce

W obecnym świecie niełatwo sobie dać radę bez wystarczającej znajomości co najmniej jednego języka z innego państwa. Zauważa to każdy, kto często czyta anonse o pracy albo wcześniej brał udział w rozmowie kwalifikacyjnej. Nie ma się co dziwić, przecież w ostatnich dekadach świat się zmniejszył, a jego dominującym sposobem komunikacji stał się angielski.

szkola

Źródło: flickr.com

Wszelkie koneksje między ludźmi – handlowe, towarzyskie, turystyczne, polityczne – należy nawiązywać posługując się angielskim. Osoby w średnim wieku, które uczęszczały do szkoły w erze komunizmu są skrzywdzone, bo wtedy systematycznie nauczano tylko języka rosyjskiego, zupełnie ignorując mowę „obszarników”. A dziś młodzi ludzie są uczeni angielskiego już od przedszkola.

Dobra znajomość języka jest wymagana do uzyskania dyplomu magisterskiego. Jeżeli zamierzasz porozumiewać się płynnie tym światowym językiem, poszukaj dobrej szkoły językowej, do której możesz iść. Do wyszukiwarki internetowej wpisz frazę angielski w Gdyni.

Zdolności językowe, o ile nie są w codziennym użyciu i szlifowaniu, mogą błyskawicznie zaniknąć. Jeżeli przez wiele lat nie miałeś styczności z językiem rosyjskim, to sporo słów i form zapomnisz. Trzeba odświeżyć swoje zdolności.

Najlepiej naturalnie udać się do Rosji i porozmawiać z mieszkańcami, zazwyczaj jednak nikt nie posiada na to czasu ani pieniędzy. Z tego powodu trzeba poszukać uczelni, która ma w ofercie naukę rosyjskiego. Do Google wstaw sformułowanie rosyjski w Gdyni.

Niemcy to najbogatsza gospodarka w Europie i trzecia na globie, zatem dobra zdolność komunikowania się w języku Goethego jest ważna w aktualnych kontaktach ekonomicznych. W wielu przedsiębiorstwach potrzebne są osoby, które poznały 2 języki zagraniczne.

Warto uczyć od podstaw bądź zwiększyć nabyte już zdolności w mowie Goethego. Do Google wpisz „nauka niemieckiego w Gdyni”.

Źródło: germanicus.pl