Wczasy na biwaku

Ahoj przygodo! Zbliża się lato, a wraz z nim czas wakacyjnych wyjazdów. Nie każdej osobie odpowiada spędzanie następnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla takich osób świetną alternatywą jest choćby wyjazd pod namiot nad wodę, albo w urokliwy zakątek gór. Można też wybrać się za granicę, po prostu przed siebie. Jeśli mamy ochotę na to by urlop spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy tego rodzaju przygodę.

Biwak górą!

Jeziora Mazurskie

Autor: Saskia van de Nieuwenhof
Źródło: http://www.flickr.com/

Wcale nie musimy dokonywać dziesiątek rezerwacji noclegów, układać drobiazgowego planu zwiedzania i trzymać się go co do minuty. Wystarczy plecak na plecach, otwarty umysł i pogoda ducha. Dziś ekwipunek turystyczny jest lekki, zajmuje mało miejsca i o wiele łatwiej, dzięki temu się przemieszczać. Nie musimy targać ze sobą wielkiego namiotu z ciężkim stelażem, możemy kupić niewielki, lekki i wygodny namiot typu igloo. Zmiany zaszły także, gdy idzie o plecaki turystyczne. Nie mają już ciężkich stelaży i twardych parcianych szelek wbijających się w ramiona po trzydziestu minutach. Można teraz znaleźć plecak świetnie dopasowany do budowy anatomicznej człowieka z dobrze regulowanymi szelkami i pasami biodrowym i piersiowym, które pomagają w dobrym rozłożeniu obciążenia. Dzięki temu nawet wielki plecak jest wygodny. Dla zainteresowanych: samo kuchnia turystyczna na – w obecnych czasach to już nie wielka i ciężka butla z gazem i głośno obijający się zestaw menażek. Z łatwością znajdziemy małe i lekkie butle, a menażki możemy zastąpić lekkimi i składanymi naczyniami turystycznymi wytwarzanymi z lekkich tworzyw sztucznych.

Przejdź do wpisu autora (https://calus-p.pl/62-pozostale), jeżeli zainteresowały Cię informacje zawarte w tym tekście. Tam wyszukasz o wiele więcej szczegółów.

Także aluminiowe sztućce i kubki możemy wymienić na lżejsze, łatwiejsze w noszeniu. Zobacz więcej: sandały trekkingowe.

Nowa era sprzętu turystycznego

Producenci prześcigają się w produkcji coraz lżejszego i zajmującego mniej miejsca sprzętu turystycznego. Postęp technologii umożliwia wytwarzanie kurtek mieszczących się w kieszeni, albo lekkich jak piórko i niewiarygodnie ciepłych śpiworów. Naturalnie im wyższej jakości i lżejszy sprzęt, tym więcej kosztuje, ale są to rzeczy, które odpowiednio użytkowane będą się sprawdzać nam przez wiele lat.

Warto pojechać do uznanego sklepu i zapoznać z ofertą. W dzisiejszych czasach wakacje z plecakiem nie wiążą się już z koniecznością dźwigania ogromnych ładunków.