Jakie części najczęściej psują się we francuskich pojazdach?

Po naszych drogach co roku porusza się coraz więcej „francuzów”.
Mimo że pojazdy pochodzące z Francji nie zawsze słyną z bezawaryjności są u nas popularne.

Polscy kierowy cenią francuskie marki samochodów (ambro.pl/przewoz-aut-osobowych-z-irlandii) za obfite wyposażenie, ładne wnętrza, spory komfort jazdy. Bardzo ważna jest również ciekawa stylistyka i niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa. Podobnie jak pojazdy wywodzące się od naszych sąsiadów zza Odry uchodzą za samochody twarde i dość wytrzymałe. Francuskie w opinii wielu ich posiadaczy są delikatne. Ich zawieszenie bywało nie właściwe na polskie drogi – odsyłam do tej strony. Dzisiaj producenci tych samochodów pomyśleli przyszłościowo i zastosowali wiele innowacji w pojazdach na drogi Europy wschodniej. Nadal jeszcze po polskich drogach porusza się sporo starszych pojazdów.
podróż

Źródło: pixabay.com
Naprawa tylnej belki to niemalże obowiązek dla większości posiadaczy francuskich samochodów. Peugeot nie jest tu wyjątkiem. Znamienne oznaki problemów z zawieszeniem jakie spotykamy we francuskich pojazdach to wyczuwalne obniżenie poziomu sterowności pojazdu, bardziej wrażliwe reakcje na obracanie kierownicą czy choćby niezwyczajne dźwięki słyszalne z okolic tejże tylnej belki. Co to takiego tylna belka? Podobne rozwiązanie wykorzystywane jest generalnie we francuskiej motoryzacji. Dzięki zastosowaniu w niej płaskiej budowy możliwe jest wykonanie głębszego, płaskiego, prostego bagażnika. Kluczowym efektem jest także jazda (symulator jazdy) w warunkach zmniejszonej przyczepności.

Źródło:

Pozornie kłopot o nazwie tylna belka peugeot partner, to koszt sięgający aż parę tysięcy złotych. Bez trudu odnajdziemy jednak serwis, który w profesjonalny sposób zrobi jej regenerację.