Jakiego rodzaju pojazd jest najlepszy do zwiedzania zagranicznego państwa?

Coraz częściej jeździmy za granicę, co ważne, mamy do wyboru większy wachlarz możliwości dojechania gdzie tylko chcemy. Możemy wybrać się w podróż własnym autem, autobusem, pociągiem, a już od paru lat również dostępnym – samolotem. lecz co później? Docieramy do miejsca przeznaczenia i jeśli na własną rękę podróżujemy musimy zapewnić sobie jakąś mobilność. W zależności od gabarytów danego państwa, kosztów danego środka transportu i rozwoju komunikacji musimy wybrać, co będzie naszym najlepszym środkiem transportu.

uliczka

Autor: Matty Ring
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsza rzecz, która przychodzi do głowy? Nogi. Tak, wszystko ok, lecz skoro chcemy pozwiedzać nawet dosyć nieduży kraj to możemy jedynie pomarzyć, że uda nam się to zrobić przed końcem danego nam czasu, no chyba, że mamy na to więcej wolnego czasu niźli w okolicznościach zwykłego urlopu. No ale zejdźmy na ziemię, większość z nas pracuje przez zdecydowaną większość czasu, a urlop to raz-dwa razy do roku i określony czas. Wiadomo. Jednakże piesza turystyka świetnie sprawdzi się, jeśli chcemy pojechać w góry. Nie ma tam innej możliwości niż dreptanie na piechotę (jest jeszcze rower, ale czy masz taką kondycję, żeby wjeżdżać pod górę?). Pieszo też można z sukcesem pochodzić po krajach „liliputach” czyli Monako lub Watykan.

prorent

Jeśli planujesz zwiedzić dany kraj na dwóch kółkach musisz się upewnić, czy poradzisz sobie kondycyjnie. Jeden kraj, jak Szwajcaria jest górzysty, następny, jak Węgry dosyć płaski, tak więc jest oczywiste, że u „Madziarów” będzie się jeździło lżej. Lecz wszystko jest zdeterminowane od tego, czego pragniesz, czy zależy ci na jeździe solidnej, ale nie zaawansowanej, czy chcesz pobijać rekordy?

Ciekawym uwagi rozwiązaniem, aby zwiedzić jakiś kraj jest wynajem samochodu.

Czy po przeanalizowaniu publikowanego tekstu masz ochotę dowiedzieć się czegoś więcej na opisywane zagadnienie? Jeśli tak, to prześledź link (http://www.toensmeier.pl/), ponieważ odnajdziesz tam świeże dane.

To rozwiązanie sprawdza się na wielu wypadach, szczególnie, jeśli chcemy dojechać wszędzie i zrobić to dosyć prędko (nie to, co jednośladem, którym będziemy jechać za słabo lub busem – nie do każdego miejsca docierają). Wynajem samochodów także jest idealnym antidotum dla odwiedzających nasz kraj. Tego typu wypożyczalni jest już całkiem dużo, jeśli mówimy o dużych miastach: wynajem samochodów w Krakowie (rekomendowana www), Wrocławiu czy w Warszawie.

Można też skorzystać z busów, lecz jak wcześniej napisałem, nie możemy być przekonani, że dojedzie on w każde miejsce, które zaplanujemy. Można także samolotem, ale to już kosztowna możliwość, która jest dostępna tylko w państwach zamożnych.