Postaw na markę – dbaj o formę akumulatora

Na wadliwie chodzącym akumulatorze samochód daleko nie zajedzie. Sprawy nie załatwi także sam zakup źródła energii elektrycznej w pojeździe. Tylko właściciel troszczący się regularnie o auto i który będzie chciał maksymalnie skutecznie wykorzystać taki akumulator będzie miał na uwadze stan techniczny w trakcie użytkowania.

Jeśli utożsamiamy mózgi samochodów z silnikami, swoje zasługi w

Czarne auto

Autor: Andrew Gregg
Źródło: http://www.flickr.com

skutecznym działaniu pojazdu odgrywają akumulatory samochodowe (bateria). Są to urządzenia zbierające energię elektryczną i gromadzące ją w postaci energii chemicznej. W klasycznych pojazdach stosuje się akumulatory wykonane z ołowiu. Do niego wykorzystywane są specjalne domieszki: akumulatory – akumulatory yuasa warszawa występują w konfiguracji ołów – antymon, ołów – antymon – wapno (technologia hybrydowa) czy ołów – wapno – srebro. W większości

Sportowe auta

Autor: Valder137
Źródło: http://www.flickr.com

modeli niezbędne jest stosowanie wody do uzupełnienia, z wyjątkiem urządzeń wyprodukowanych z wapnia i srebra.

Akumulator jest w przypadku zwykłej osobówki szeregowym połączeniem sześciu podobnych ogniw elektrycznych. Układy te są odpowiednio odizolowane w specjalnych przedziałach urządzenia zwanymi celami. Połączenie wszystkich to moc ponad 12 woltów. W przypadku masywniejszych pojazdów – np. ciężarowych – łączna moc oscyluje na poziomie 24 woltów.

Parametry akumulatorów w autach wyznaczają dwie istotne dla akumulatora liczby. Pierwszą kluczową wartością jest wartość energii dostarczanej pojazdowi z akumulatora.

Dane urządzenia dotyczą tu odpowiednich warunków eksploatacji i poboru. Mierzymy ten wskaźnik w amperogodzinach. Kolejną wartością wskaźnika jest prąd rozruchu, nazywany także prądem pobierczym zimna, który mierzony jest w amperach. W autach z silnikiem Diesla montuje się akumulatory (Akumulator24) o wyższym prądzie rozruchowym, w przeciwieństwie do zapłonu iskrowego.

Różne typy pojazdów wymuszają na kierowcach właściwy dobór napędu. O ile w przypadku kamer mamy wybór: baterie zwykłe czy do ładowania, to w samochodach też warto postawić na sprawdzonych, uznanych producentów. Głos internetu, zwłaszcza części motoryzacyjnej, uznaje akumulatora Bosch za sprawdzony produkt, szczególnie jeśli chodzi o lata wysłużenia. Wraz z logiem idą rzecz jasna koszty, dlatego co oszczędni poszukają dobrych, ale tańszych firm. Więcej o bateriach i akumulatorach Bosh odnajdziesz w tym miejscu: baterie do aut.