Do czego służy Adblue?

Komisja Europejska ustala coraz ostrzejsze dyrektywy dotyczące ekologii. Dotyka to szczególnie mocno kierowców wozów transportowych, bo ich samochody emitują masę szkodliwych elementów chemicznych. Patrząc całościowo, właściciele aut mają coraz więcej kłopotów. W naszym kraju każdego roku jest droższa benzyna. Ceny paliw będą piąć się w górę, na to nie ma ratunku. Oba te problemy sprawiają, że kierowcy poszukują innych rozwiązań.

Zbiornik na Adblue

Autor: Duurzaam Bedrijfsleven
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście istnieje jeden dobry sposób, który pozwoli na przestrzeganie przepisów Wspólnoty i zarazem odciąży kieszeń kierowcy.

Wjeżdżając stację benzynową na pewno chociaż raz spostrzegłeś dziwne niebieskie pojemniki. To Adblue, produkt, który jest rozwiązaniem na kłopoty współczesnych kierowców. Płyn składa się z roztworu mocznika i sprawia, że samochód produkuje o wiele mniej toksycznych substancji, ponieważ Adblue, dzięki działaniu reakcji chemicznych, niweluje ich pewien odsetek. Całość powoduje, że pojazd zużywa mniej paliwa i jest przyjaźniejszy dla przyrody. No i, co najistotniejsze, spełnia ostre dyrektywy, jakie narzuca nie od dziś Unia Europejska.

Adblue nie dolewa się do baniaku z paliwem. Aby wbudować system dostarczania substancji, trzeba zaopatrzyć się w firmowe zbiorniki na Adblue S Performance Wrocław oraz sporo przewodów.

Żywo zaintrygowała Cię zgłębiana na tej stronie kwestia? W takiej sytuacji śmiało kliknij tu, ponieważ więcej odnajdziesz w linku!

Substancję powinno się dolewać systematycznie, zakupić można na wielu stacjach paliwowych. Statystyczne zużycie tego czegoś to około 5 procent ogólnie czerpanej ilości etyliny. Substancja jest całkowicie bezpieczna dla użytkownika i sprawia, że pojazd emituje mniej złych spalin.

Jedyną wadą sprawienia sobie instalacji na Adblue jest to, że przy mroźnych temperaturach, mniej więcej takich poniżej -10 stopni, substancja zaczyna się degenerować i zatraca swoje właściwości. Dlatego należy zbiorniki na Adblue, identycznie zresztą jak zbiorniki na paliwo, trzymać w miarę ciepłym oraz pozbawionym wilgoci schowku.

Źródło: