leczenie chorób oczu laserem

Dziś ciężko sobie wyobrazić chirurgię oka bez lasera. Zabieg za pomocą lasera jest jałowy i precyzyjny, a do zrealizowania zabiegu z reguły starczy znieczulenie punktowe.

laserowe leczenie zaćmy

Autor: Centrum Medyczne Scanmed Multime

Za pomocą lasera można poprawiać uszkodzenia wzroku, leczyć zaćmę, glaukomę i choroby siatkówki.

Katarakta sukcesywnie, jednak nieuchronnie prowadzi do straty wzroku. Laserowe leczenie – tutaj – zaćmy polega na wymianie naturalnej, lecz zmętniałej soczewki na syntetyczną. Najnowszą, niezwykle skrupulatną techniką, która dopiero się upowszechnia, jest femtofakoemulsyfikacja. W czasie operacji skalpel i rękę chirurga zastępuje laser, który przeprowadza w rogówce porty do wejścia przyrządów, z imponującą dokładnością rozdziela zmętniałą soczewkę od pozostałych tkanek oka, a w następnej kolejności ją niszczy. Później chirurg poprzez porty wprowadza sprzęt, usuwa rozdrobnioną soczewkę i zastępuje ją sztuczną. Tak jak po fakoemulsyfikacji, tak i po operacji z wykorzystaniem lasera nie trzeba nakładać szwów, bo rana sama zamyka się szczelnie pod działaniem ciśnienia które znajduje się w środku gałki ocznej.

Operacyjne leczenie zeza (sprawdź) zazwyczaj praktykuje się je w trybie ambulatoryjnym. Pacjent przybywa na czczo, czyniony jest zabieg i po paru godzinach jest wypisywany do domu. Decyzje o wypisie do domu podejmuje jednostkowo anestezjolog na podstawie stanu pacjenta. Sama operacja trwa blisko pół godziny.

Żeby którekolwiek omówienie było traktowane za godne uwagi, powinno posiadać merytoryczną treść. Jeżeli chcesz ją uzyskać, kliknij tu i zdobądź cenne szczegóły (https://www.przychodniazycie.pl/297,Chirurg—chirurg-dzieciecy.html).

Po operacji zakładany jest okład, który zostaje na oku do rana kolejnego dnia. Przez kilka tygodni po zabiegu stosuje się krople przeciwzapalne. Przez miesiąc po operacji nie wolno pływać i trzeba zabezpieczać operowane oko przed zabrudzeniem.