Zależy ci na szybkim przyroście mięśni? Nie obejdziesz się bez właściwego planu treningowego

Większość panów marzy o wysportowanej posturze. Nawet, gdy się do tego nie przyznają, chcieliby mieć większe mięśnie, którymi mogliby oszołomić panią swego serca, gdy bez wstydu zdjęliby t-shirt na plaży. Niestety w wielu przypadkach łatwiej jest zgubić nadprogramowe kg, aniżeli wyrzeźbić piękne ciało. Pomóc może odpowiedni plan treningu na siłowni.

www

Autor: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com
Taki plan musi być opracowany przez profesjonalnego trenera, który dostosuje zestaw ćwiczeń do typu naszej sylwetki – kliknij tu. Jedni bowiem mają drobną budowę i trudno im przybrać na masie, inni z kolei błyskawicznie łapią tłuszcz, zatem muszą zatroszczyć się również o aeroby, aby móc go spalić. Jednak jest kilka centralnych reguł treningów, które odnoszą się do wszystkich.

Najistotniejsze jest rozgrzanie ciała, bez jakiego nie powinieneś brać ciężarów, w przeciwnym wypadku możesz nadszarpnąć mięśnie oraz zafundować sobie parę dni albo tygodni przerwy, na czym Twoja sylwetka z pewnością straci. Po drugie należy działać systematycznie. Nie można odpuszczać treningów z racji gorszego nastroju lub zwykłego lenistwa. Trzeba wziąć się w garść, ponieważ jedynie niezłomna aktywność fizyczna zapewnia pożądane efekty. Istotna jest również technika ćwiczeń. Nie można się spieszyć, ponieważ ruchy muszą być robione powoli oraz z największą precyzją.

Trening na siłowni

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba właściwie oddychać przy podnoszeniu i opuszczaniu ciężarów, jak również pomału zwiększać liczbę powtórzeń i obciążenie, podług planu treningowego ułożonego przez trenera. Po kilku tyg. należy przyjść po nowy plan, ponieważ mięśnie mogą przyzwyczaić się do dotychczasowego wysiłku oraz nie reagować we właściwy sposób. Treningi wymagają również stosownej diety. Prawidłowe zbilansowanie białek, węglowodanów i tłuszczy umożliwi szybciej zbliżyć się do postawionego celu.

Jeśli będziesz trzymać się scharakteryzowanych norm, będziesz mieć zagwarantowany szybki przyrost mięśni. Nie zapominaj, że najistotniejsza jest regularność działań i trzymanie się reguł. By trening się nie ciągnął, a czas przyjemnie upływał, możesz namówić na ćwiczenia swojego przyjaciela. Wspólny wysiłek motywuje do działania i powoduje, że rezultaty przychodzą dużo szybciej, gdyż zawsze chcemy być o jeden krok dalej, nawet, gdy to nasz najlepszy kolega.