Dosłownie każdy z nas ma możliwość do ochrony osobistej!

Każdy człowiek musi czuć się bezpiecznie: odnośnie tego trudno miewać jakieś wątpliwości – a czy jednak akurat Polacy w istocie mogą czuć się bezpiecznie? Ogólnie nie żyjemy w przesadnie niebezpiecznym państwie: oczywiście po zmroku nie jest kolorowo, ale nawet typowe łódzkie osiedla mieszkaniowe raczej nie są ostoją przestępczości. Chociaż wiadomo, że trudno poczuć całkowitą beztroskę: w szczególności jeśli jakoś się wyróżniamy. Niektórzy ludzie nie są zaczepiani, ale nie każdy może wzbudzić „estymę”.

nauka samoobrony

Autor: roanokecollege
Źródło: http://www.flickr.com
Co w takim razie polecić pragnącemu czuć się bezpieczniej? Może pistolet palny? No cóż, pistolet (nasze linki) to na pewno beznadziejny wybór: głównie dlatego, że znaczna większość ludzi nie nadaje się do używania broni.

Byłoby o wiele więcej szkód, aniżeli pożytku. To może kubotan, zatem wywodząca się z dalekowschodniej Japonii broń, dzięki której samoobrona zapewne nie będzie stanowić dla naszej osoby ogromnego wysiłku? Naturalnie japońską bronią należy umieć się posługiwać, lecz w sumie to nie może być wielki kłopot, ponieważ jak to się zwykło mawiać: trening czyni mistrza.

gaz pieprzowy

Autor: Lauri Rantala
Źródło: http://www.flickr.com

To wyśmienicie, że na taką broń, która służy nam wyłącznie do samoobrony w większości nie potrzebujemy pozwolenia. Można być 100% przeciwnikiem broni, lecz jakby nie patrzeć podstawowym prawem każdego człowieka jest prawo do stanowienia o sobie. Jeśli ktoś jest dorosły, ciężko zakładać, iż ktoś ma prawo do tego by choćby próbować odebrać mu wolny wybór.

Miejmy nadzieję, że w naszym społeczeństwie większość to będą ludzie, którzy bardzo liberalnie zwykli podchodzić do innych. Bo inna postawa jest w zupełności nie do zaakceptowania!

Każdy tak czy siak ma święte prawo do wygadywania dosłownie każdej durnoty, lecz jeżeli ktoś chciałby zabrać komuś święte prawo do swobodnej samoobrony, nie postępuje dobrze.

W jakim miejscu, należy jeszcze poruszyć tę kwestię, tak naprawdę warto kupować akcesoria, które są wymagane do porządnej samoobrony?

No cóż, jeśli jakiegoś czytelnika mocno zaciekawiły kubotany bądź kamizelka taktyczna ma duży wybór, praktycznie nieograniczony. Ulubione miejsce to oczywiście wirtualny sklep militarystyczny. Jakby nie patrzeć sklepów internetowych z militariami, produktami niezbędnymi do samoobrony jest naprawdę sporo.