Jakiego rodzaju atrakcje mogą czekać na turystów nad Morzem Bałtyckim?

Wybrzeże Bałtyku od wielu lat przyciąga naprawdę dużą liczbę turystów. Zdecydowana większość z nich odpoczywa w znanych miejscowościach wypoczynkowych. Ci, którzy szukają miejsc cichych i spokojnych mogą odwiedzić Jantar, gdzie z roku a rok przybywa zainteresowanych.

Jantar ma nie cały tysiąc osób, jest więc raczej wsią, tak naprawdę nieprawdopodobnie wspaniale przygotowaną na to by móc przyjąć turystów. Noclegi Jantar znajdziemy tak naprawdęw ośrodkach wczasowych i domach urlopowych.

Jeśli szukasz tego typu ciekawej informacji, sprawdź pod adresem (http://www.delta-boats.pl/czarter-jachtu), tutaj również z pewnością będzie właśnie to, czego szukasz.

Noclegi Jantar to potężna oferta między innymi całorocznych pokoi dla zainteresowanych. Bogatą ofertę przejrzysz pod linkiem Ruszaj w Polskę. Jakie atrakcje turystyczne czekają na gości, którzy zdecydują się na wypoczynek w Jantarze? Historia wsi sięga XV wieku. Nie ma tutaj danych zabytków, ale w nawiązaniu do nazwy wsi (jantar, to inaczej bursztyn) zdecydowano się na otwarcie Muzeum Bursztynnictwa. Muzeum liczy sobie przede wszystkim dwanaście lat. Turyści, którzy nastawieni są odwiedzić w stanie poznać historię wsi, ale oczywiście zobaczyć idealną kolekcję bursztynów. Wieś stara się wykorzystać swoje położenie na konkretnym szlaku bursztynowym do swojej promocji. Dlatego też każdego roku organizuje się tu Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.

Statki na morzu

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com
Muzeum Bursztynnictwa to nie jedyna atrakcja w Jantarze. Przede wszystkim spora część turystów będzie przybywało tu ze względu na wspaniałą plażę. Na tych, którzy chcą spędzić czas nie tylko na plaży mogą wybrać się do szkółki jeździeckiej lub Indiańskiej Wioski. W roli przewodnika właśnie po tym terenie będzie mógł występować pisarz Leszek Michalik. Wioskę warto zwiedzać przede wszystkim w ciepłe miesiące. Fascynaci entomologii z pewnością chętnie odwiedzą park owadów. Wspaniałe miejsca znaleźć można także w okolicznych miejscowościach. Na uwagę na pewno zasługuje położony w oddalonych o kilka kilometrów Stegnach zabytkowy kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa z XVII wieku. Godnym zobaczenia obiektem świątynnym jest XVI-wieczny dzwon.

Myślisz, że masz pytania? Więc pragniemy zawiadomić Cię, że w każdej chwili możesz się z nami kontaktować. Z radością odpowiemy na każdą ocenę.

W oddalonych o kilkanaście kilometrów Kątach Rybackich stworzono rezerwat kormoranów. Działa tutaj również Muzeum Zalewu Wiślanego.