Najbardziej atrakcyjne miejsca na urlop zimową porą czyli zalety przepięknych Seszeli.

Zimowa pora to okres, gdy wszyscy bardzo tęsknią za słońcem, a już szczególnie za odpoczynkiem na jakieś piaszczystej plaży. Są na świecie takie miejsca, w których tego typu marzenia mogą się spełnić, a należą do nich na przykład Seszele.

Seszele

Autor: Andrew Moore
Źródło: http://www.flickr.com
Zlokalizowane są one na zachodzie Oceanu Indyjskiego, niecałe dwa tysiące kilometrów od Afryki. Złożone są one z ponad stu wysepek, z jakich jedynie część jest zamieszkała, i przyciągają turystów swoją bogatą przyrodą, piaszczystymi plażami i niezwykle przyjaznym klimatem.

Jeżeli intryguje Cię ciąg dalszy (http://transcomfort.com.pl/o-firmie/) tego wpisu zapraszamy do następnego artykułu, który czeka na Ciebie pod tym linkiem. W nim odejdą wszystkie Twe wątpliwości.

Ogromnym atutem są też doskonałe warunki do nurkowania i bogactwo podwodnego świata.

Mimo, że Seszele położone są stosunkowo niedaleko od równika, to nigdy nie występują tam ekstremalne upały, maksymalne temperatury mało kiedy będą przekraczać trzydzieści dwa stopnie, a dodatkowo wszystkich chłodzi przyjemna bryza. Nie ma tam również problemów z cyklonami, które niszczą inne popularne turystyczne rejony, dzięki czemu te właśnie wyspy są popularne w zasadzie przez cały rok, i cały rok są tam świetne warunki do pobytu.

Na Seszelach

Autor: Gerwin Sturm
Źródło: http://www.flickr.com

Do Seszeli jakiś czas temu przypięto łatkę placu zabaw dla bogaczy, i rzeczywiście do niedawna uznawane one były za bardzo drogie i ekskluzywne. Jednak w propozycjach turystycznych zaczęły się ukazywać tańsze wyjazdy, dostępne dla przeciętnego turysty, do obniżek cen przyczyniła się również coraz większa konkurencja pomiędzy liniami lotniczymi. Oczywiście planując tam urlop należy się liczyć z większym wydatkiem, niż przy bliżej położonych destynacjach, ale różnice cały czas maleją.

Popularnym miejscem wylotu na te piękne wyspy jest Wrocław, to właśnie z niego wyrusza spora ilość wycieczek na nie. Na Seszelach nie ma jakiś specjalnych zagrożeń, zalecane szczepienia są dokładnie takie, jak do innych krajów tego rejonu. Aby dostać się na te wyspy trzeba posiadać ważny przez kilka miesięcy paszport, niezbędne też będzie nabycie wizy, lecz to bez żadnego problemu da się będzie zorganizować już na lotnisku w miejscu docelowym.

Nie ustępuj! Zachęcamy Cię, kontynuuj czytanie (https://sansport.com.pl/pol_m_Dla-niej_Kurtki-165.html) fajnych artykułów. Może Ci wówczas pomożemy? Namawiamy więc do naszej kolejnej strony.

Jeśli chodzi o bagaż, to obowiązkowo należy wziąć maskę do pływania, kąpielówki i kilka tubek kremu przeciwsłonecznego.