Przydatne wskazówki i porady dla osób samodzielnie planujących pomalowanie swojego auta.

Wielu ludzi własnoręcznie wykonuje wiele prac przy swoim samochodzie, jednak na naprawy lakiernicze porywa się raczej niewielu. W przypadku stłuczki czy zarysowania dla większości zdecydowanie wygodniejsze będzie oddanie samochodu do warsztatu lakierniczego i wykonanie tam prac, niż samodzielna próba pomalowania samochodu.

tutaj

Autor: Dhinakaran Gajavarathan
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczywiście, aby można było w ogóle myśleć o tego typu pracach, to przede wszystkim należy mieć przygotowane miejsce do tego, zakupić cały wymagany sprzęt, a oprócz tego zdobyć choć trochę elementarnych informacji w tym temacie. Z tym ostatnim nie powinno być problemu, porady lakierowanie samochodu są do znalezienia w niejednym serwisie internetowym, a w razie jakichkolwiek wątpliwości można również zadać pytanie na jednym z wielu for tematycznych.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy tekst, to odwiedź odnośnik (https://www.ehrle.pl/pl/produkty/srodki-chemiczne-ehrle/) a tam oczekują na Ciebie wiadomości godne uwagi. Sprawdź je – będziesz niezwykle zadowolony!

Zdobycie odpowiednich wiadomości jest bardzo ważne, bowiem lakierowanie samochodu to proces składających się z kilku kolejnych etapów, i zaniedbanie czegokolwiek na którymś z nich spowodować może niepowodzenie całej pracy.

Na sam początek trzeba rozpocząć od zebrania wszystkich potrzebnych sprzętów. Konieczne będą materiały ścierne, potrzebne do przygotowania karoserii, kompresor z pistoletem lakierniczym, a oprócz tego odpowiednie rozpuszczalniki i lakiery. Jeśli wszystkie wymagane urządzenia i materiały już się skompletuje, to należy przystąpić do prac (zobacz wniosek o zasiłek macierzyński) przy samochodzie. Elementy, jakie mają nie być pokryte lakierem trzeba dobrze zabezpieczyć, a całą resztę bardzo dokładnie wyszpachlować i wyszlifować papierem ściernym.

Samochód BMW

Autor: ralev_com
Źródło: http://www.sxc.hu
Po uzyskaniu odpowiedniej powierzchni należy ją jeszcze wyczyścić przy pomocy benzyny, i po zakończeniu tego etapu można przystąpić do prac malarskich. Malowanie wykonuje się przy pomocy pistoletu który się podłącza do kompresora, pokrywając karoserię równomierną warstwą lakieru z niewielkiej odległości.

Przeważnie do uzyskania właściwej barwy konieczne będzie położenie dwóch warstw, po otrzymaniu właściwego koloru można pokryć jeszcze całość twardym, chroniącym przez uszkodzeniami mechanicznymi lakierem bezbarwnym.