Pojezierze Mazurskie – najlepsze miejsce na urlop

Aktualnie mamy bardzo wiele alternatyw wakacyjnych. Za sprawą niedrogich przewoźników lotniczych możemy miło spędzić czas w którejś z zachodnich stolic lub resortów morskich. Mocniej zaawansowani turyści mogą udać się lotem długodystansowym do Afryki lub na daleki Wschód. Sporo rodaków z kolei wciąż wybiera bałtyckie morze. Lecz to właśnie Pojezierze Mazurskie ma grono zadeklarowanych miłośników, którzy z roku na rok odwiedzają je ponownie. W czym tkwi jego tajemnica? Czy w mieście Mrągowo noclegi są w najlepszym standardzie?
Read More

Jakie miejsca na mapie świata są godne zainteresowania?

Na początku wymieńmy Turcję – to taki kraj, który jest pełen kontrastów. Zwłaszcza w ostatnich latach są one bardziej zauważalne: przede wszystkim z tego powodu, że Turcja bardzo szybko rozwija się ekonomiczne, lecz przy tym jest coraz bardziej konserwatywna. Trochę to niecodzienne, lecz pamiętajmy, iż Turcja przez lata była laickim krajem, bardzo liberalnym pod względem obyczajowym. Niech zatem zainteresują nas mapy turcja- Istanbul, najpotężniejsze miasto na terenie Turcji to tylko przyjemny początek. Smacznego kebaba!
Read More

Czy samoloty są niebezpieczne?

Kiedy sto dziesięć lat temu sprytni bracia Wright odbyli swój słynny lot, nikt nie wiedział, że zaczyna się nowa era w historii ludzi. Oto człowiek wzleciał w nieboskłon, realizując wielkie marzenia całych pokoleń. Potem rozwój techniki rozwijał się prężnie – podczas Wielkiej Wojny samoloty zostały po raz pierwszy sprzętem do walki.
Read More