Jakie fachowe zaopatrzenie powinien mieć każdy harcerz?

Harcerstwo cieszy się aktualnie nadzwyczaj dużą renomą i multum osób, zarówno dzieci jak także młodzieży decyduje się na wstąpienie do drużyny harcerskiej. Na pewno harcerstwo wiąże się z wyśmienitymi przygodami a także wyśmienitą zabawą, jednak jest to także dobra szkoła życia, która świetnie uczy młodych ludzi tego, jak radzić sobie z różnymi wyzwaniami.
Read More

Łeba – miejsce na wymarzony wypoczynek

Mimo faktu, że Łeba istnieje od trzynastego wieku, w swej aktualnej lokalizacji funkcjonuje od tysiąc pięćset siedemdziesiątego drugiego roku. Założyciele pierwotnej osady nie przewidzieli zapewne, że będzie ona podtapiana przez sztormy i zasypywana przez ruchome wydmy. Teraz położenie jest perfekcyjne – miasteczko posiada przyjazny mikroklimat, dostęp do morza, a w najbliższej okolicy jedną z najogromniejszych atrakcji przyrodniczych w naszym kraju – Słowiński Park Narodowy. Warto, zatem już wcześniej rezerwować noclegi. Łeba, albowiem przygotowuje się już na wakacje 2014.
Read More

Urlop w słonecznej Hiszpanii – świetny kierunek?

Urlop to coś niezbędnego dla naprawdę każdego człowieka. W końcu trzeba wypoczywać! Jeżeli człowiek tak jakby deprecjonuje ogromne znaczenie wypoczynku, zapewne za jakiś czas zauważy zgubne skutki tego typu myślenia. Dobrze, lecz w takim razie co w szczególności warto zalecić Polakom, którzy posiadają raczej ograniczony budżet, lecz nie aż tak mocno? Według mnie bardzo dobrym kierunkiem jest jakże słoneczna Hiszpania. Tak naprawdę na ten przykład wakacje na wyspach kanaryjskich to ucieleśnienie marzeń – przynajmniej tak właśnie jest w moim przypadku.
Read More