Tajlandia – kraina uśmiechu

Tajlandia jest to malowniczy kraj Azji Południowo-Wschodniej, który oczaruje nas gamą kolorów, świetnością świątynnych wnętrz, bujną tropikalną przyrodą, pięknymi obyczajami, religią wkradającą się w powszednie życie mieszkańców oraz wszechobecnym uśmiechem. Tajlandia przepełniona jest kolorami: czerwono-zielone dachy świątyń cudownie komponują się ze złoconymi zdobieniami, mnisi w szafranowych odzieżach przechadzają się wśród zabytkowych budynków z brązowej cegły, rzeczkami pływają długie łodzie napełnione po brzegi kolorowymi owocami jak też pachnącymi przyprawami, na lazurowym niebie pląsają fiołkowe latawce, z kolei na tle soczystej zieloności pól ryżowych dojrzeć możemy ciemnookich Tajów w kapeluszach.
Read More

Miejskie udane atrakcje na weekend!

Wymarzone wolne dni nareszcie przyszły. Nasze dzieci wyczekiwały na ten ostatni dzwonek jak na zbawienie. W końcu wypełniały swoje obowiązki jak najlepiej cały rok. Sumiennie robiły zadania domowe, pisały sprawdziany, biły się o najlepsze oceny. Czasami także pomagały nam w gospodarstwie domowym. Nie mamy wątpliwości, że zasłużyły sobie za ten trud na nagrodę.
Read More

Planowanie odpoczynku

Zorganizowanie cudownych, pełnych wrażeń wakacji jest niezwykle ciężkie, a zarazem skomplikowanie. Najczęściej wybieranymi miesiącami na wakacyjny urlop są lipiec a także sierpień. Jednakże, kiedy udajemy się za granice do ciepłych państw to takimi najlepszymi miesiącami na wypoczynek są kwiecień, maj lub wrzesień. W krajach zagranicznych wyjątkowo znana jest organizacja wakacji na własną rękę. Wtedy to od nas zależy gdzie i na jak długo chcemy pojechać.
Read More