Jak troszczyć się o silnik? Radzimy, co czynić by wydłużyć życie silnika w samochodzie

Dzisiejsze silniki razem z oprzyrządowaniem tworzą złożony układ naczyń połączonych: feler jednego z elementów ciągnie za sobą błyskawiczne zużycie innych. Jak dbać o motor w samochodzie? Nowy, nietypowy dźwięk jest z początku nieomal niezauważalny, pojawia się tylko momentami lub zanika wśród innych szumów, które w jeżdżącym aucie są zupełnie normalne. Z czasem grzechot nasila się i już wówczas wiadomo: z motorem jest coś nie tak. Czy to realne, iż mamy w perspektywie wydatek kilku tys. zł, skoro wóz od nowości przejechał kilkadziesiąt tysięcy km, serwisowany jest tak, jak każe wytwórca, zadbane, zaś gwarancja skończyła się przed kilkoma miesiącami?
Read More

Serwisowanie i naprawianie dużych samochodów

Auta to rzeczy niezwykle dokładnie wszystkim znane i obecnie bez mała każdy z nas posiada przynajmniej jeden z nich na własny użytek. Jedne spośród nich bywają małe, inne o wiele większe, a im większy pojazd, tym większe problemy mogą na nas czekać, gdy coś się popsuje. Kwestie napraw i przeglądów są najbardziej trudne w przypadku właśnie tych dużych pojazdów, jakie cyklicznie służą nam do transportowania towarów i stanowią niezwykle istotny element w naszej działalności.
Read More

Każdy wóz ma inny typ opon

Jeśli wybieramy się w jakąś drogę powinniśmy zapewnić sobie całkowite bezpieczeństwo, a ono w dużej mierze zależy od tego, w jakim stanie są nasze opony. Mimo wszystko należy powiedzieć, że nawet jeżeli mamy jeździć jedynie po polu, to i tak powinniśmy mieć pewność, że nasz traktor posiada sprawne opony oraz iż nie przetrą się one w najmniej odpowiednim czasie. Dlatego właśnie trzeba systematycznie przeprowadzać ich przegląd.
Read More

Na jakie rzeczy obowiązkowo musimy zwrócić uwagę przy zakupie samochodu?

Nie da się ukryć faktu, że motoryzacja jest jedną z dziedzin naszego życia powszedniego, która niesłychanie mocno dotyka prawie każdego z nas. W dniu dzisiejszym po wielokroć bowiem nie wyobrażamy sobie już należytego funkcjonowania bez ogromnego wsparcia, jest nam w stanie niewątpliwie zagwarantować nasz samochód. Praktyka pokazuje, że coraz chętniej sięgamy po takie rozwiązanie, ponieważ jest to bezsprzecznie ogromnie wygodna forma codziennego podróżowania.
Read More