Plusy nordic walking

W epoce, kiedy przychodzi nam niekiedy z przymusu tkwić naprawdę bardzo dużo godzin w bezruchu, przy pracy siedzącej, nad dokumentami, przed ekranem komputera, zyskuje na wartości każda postać ruchu, jaką możemy wykonywać. Niezbyt efektywna, ale wciąż istotna okazuje się dawka aktywności, jakiej wymaga chociażby posprzątanie mieszkania. Jednak jeśli chodzi o zalety zdrowotne, znacznie bardziej rozsądnie oddać się innym rodzajom aktywności – porządkowanie i czyszczenie nadwerężają krzyż, stawy i w różny sposób dotkliwie nadwerężają i tak wykończone bezruchem fragmenty naszego organizmu.
Read More

Jak należy uprawiać Nordic Walking – najistotniejsze informacje o tej dyscyplinie sportowej

Z pewnością nie raz obił Ci się o uszy taki termin, jak Nordic Walking. Pojęcie to jest obecnie coraz bardziej znane i dużo ludzi uprawia tą dyscyplinę sportową. Nordic Walking to wspaniały sport i rekreacja, który polega na maszerowaniu z kijkami. Dyscyplina ta daje niezwykle sporo korzyści, bowiem zezwala na prędkie spalanie sporej ilości kalorii, dużo szybsze niż w trakcie zwyczajnego spaceru.
Read More

W jaki sposób ubrać się do jazdy konnej

Wszyscy doskonale wie, że ciuchy do ćwiczeń są bardzo istotne. Nie można po prostu w skórzanych spodniach i pierwszych lepszych trampkach zacząć biegać. Owszem kiedyś małe dzieci biegały w najzwyklejszych spodniach dresowych i byle, jakich sportowych butach, jednak najczęściej grały one w piłkę albo zwyczajnie bawiły się na świeżym powietrzu. Jednak im mamy więcej lat tym większą uwagę przykładamy nawet do sportowego stroju, bo dobrze wiemy, że odpowiednio dopasowany strój pomoże nam w właściwą pracę na treningu.
Read More

Bądź szpiegiem na swoich warunkach

Kiedy patrzymy na filmy o dzielnym Jamesie Bondzie, to czasem przecieramy oczy ze zdziwienia, bo czego ten człowiek nie ma. I nie chodzi tu o cudowne kobiety, a o wszystkie gadżety, które otrzymuje. Nagle wychodzi na to, że długopis ma tysiąc wyciąganych ostrzy, którymi można okaleczyć kilka, a zwykły samochód to pojazd genialniejszy od bryki Batmana, do tego jeszcze fantastyczny zegarek szpiegowski, który robi filmy, pomaga ustalić położenie swoje i wroga i co tam jeszcze tylko się zamarzy.
Read More

Jaki ubiór dla profesjonalistów

Ogólnie wiadome jest, że w sporcie liczą się przede wszystkim chęci i talent. Nawet człowiek, który nie posiada szczególnych umiejętności w danym sporcie może dojść do bardzo dobrych wyników dzięki zaangażowaniu i częstej pracy. Bardzo ważny i potrzebny jest tutaj określony sprzęt. Sporo zawodów sportowych wręcz nie jest w stanie przebiegać bez użycia różnego rodzaju elementów. Pod tym względem bardzo ważną funkcję posiada także odzież. Gwarantuje ona zawodnikowi właściwą temperaturę ciała za pomocą ocieplania lub chłodzenia, ułatwia poruszanie się i tak dalej. Na przykład kostium sportowy skoczka narciarskiego musi być jak najlepszego gatunku. Musi on bowiem nie tylko osłaniać go przed zimnem i silnym wiatrem, ale też być bardzo lekki i gwarantować sportowcowi aerodynamiczną sylwetkę. Ważne jest również odpowiednie dopasowanie odzieży do ciała sportowca.
Read More